Letní rafting na Sázavě

 
Trasa: Kácov – Český Šternberk (13 km, asi 4 – 5 hod. plavby)
Pohodovou plavbu provázenou krásnou přírodou a zelení, nečekaně doplní adrenalinový průjezd třech jezů, pod dohledem a vedením zkušených instruktorů. Během plavby potkáme několik zajímavých míst s možností občerstvení, relaxace a koupání. Naposledy se řeka zavlní v místě, kde se do Sázavy vlévá Blanice a poté nás ještě čeká vzdutí jezu s krásným výhledem na hrad Šternberk. Po celou dobu plavby nás budou doprovázet  akreditovaní instruktoři. Půjčovna je vybavena symetrickými rafty včetně certifikovaných plovacích vest. Na každém raftu bude dospělá osoba, která bude na děti dohlížet.
 
 

Vybavení na vodu

 
Teplé počasí:
plavky nebo kraťasy a triko, opalovací krém, klobouk či kšiltovku.
Oblačné chladné počasí:
polodlouhé sportovní kalhoty, které půjdou vyhrnout pod kolena, triko, mikinu a pro případ deště nepromokavou bundu nebo pláštěnku.
Obuv do vody:
ideálně neoprenové boty. Pokud nemáte, úplně budou stačit nějaké staré tenisky. Bota by měla držet na noze při plavání a chránit prsty u nohou, proto nejsou vhodné sandály a už vůbec ne žabky apod.
Dále s sebou:
raft na osobu - 150 Kč (bude vybráno v autobuse), peníze na občerstvení či útratu v místní hospůdce, svačinu, pití, oblečení dle počasí, do igelitové tašky nebo vaku (není vhodný batoh ani jiné větší zavazadlo) přibalte náhradní suché oblečení a boty, které si oblečete po raftingu.